Odesssa Cafeleri

Odesssa Cafeleri, Karadeniz’e kıyısı olan ve de en büyül limana sahip olan Ukrayna’nın güneybatısında yer alan rüya şehir Odessa’da mükemmel bir...

Odesssa Cafeleri

Odesssa Cafeleri, Karadeniz’e kıyısı olan ve de en büyül limana sahip olan Ukrayna’nın güneybatısında yer alan rüya şehir Odessa’da mükemmel bir öğrencilik zamanı geçirilebilir. Vizesiz gidilebilen yurt dışı şehirleri arasında yer alan Odesssa cafeleri, Odessa festivalleri ile de ekonomik bir yaşam ve de kaliteli bir eğitimden çok daha fazlasını sunmaktadır. 19.yy’da Saint Petersburg, Varşova ile Moskova’dan sonra, Rus İmparatorluğu’ndaki en büyük 4. kent olma özelliğine sahip Odessa’nın mimari yapılarının, cafelerinin üzerinde Fransız ve İtalyan mimari ile Rus mimarisinin etkileri en etkili biçimde hissedilmektedir. Doğu Avrupa’nın incisi olan Odessa, gerek sanata gerek kültüre verdiği önemle, yaşayan tüm halkları da son derece memnun etmektedir.

En Ünlü Cadde

Odessa’ya ilk adımın atılmasından itibaren vazgeçilmez durak haline gelecek yer, Deribasovskiy Caddesi olmaktadır. Odesssa cafeleri, Odessa festivalleri, alışveriş dükkanları ve pek çok bar ve restoranı ile Deribasovskiy, en güzel zamanların merkezi haline gelebilir. Aynı zamanda kültür ve sanat etinliklerine de ev sahipliği yapan cadde üzerinde, mutlaka Opera Binası, bir opera, müzikal ya da bir konserin izlenmesi gereken yerlerdendir.

Odessa’da bir başka vazgeçilmez merkez ise Puşkin Caddesi olacaktır. Odesssa cafeleri, Odessa festivalleri ile Vorontsov Sarayı ve de Bizanslılar tarafından yapılan ve Unesco’nun koruma listesinde bulunan Akkerman Kalesi, Puşkin Caddesi üzerinde yer almaktadır. Cadde devamında yer alan bir diğer önemli merkez ise Gavannaya Caddesi olacaktır. Tyoschin Köprüsü ile Primorskiy Bulvarı’nın yer aldığı bu cadde ise, kahvelerin yudumlanacağı, sıcacık sohbetlerin edilebileceği yerler arasındadır.

Sanat Şehri

Büyük şehirden çook daha fazlasını sunan Odessa, denizi, eğlenceli gece hayatı, kumsalları, alışveriş merkezleri ve de üniversiteleri olduğu kadar, özellikle Doğu Avrupa’da sanat şehri olma özelliği ile de çok ünlüdür. Odessa’da bulunulduğu süre içinde Aivazovsky ve Caravaggio olmak üzere, pek çok ünlü sanatçının eserlerine yakından tanık olunabilmektedir. Odessa Devlet Edebiyat Müzesi, Odessa Sanat Müzesi yaşadığınız süre boyunca mutlaka bulunmanız gereken yerlerdendir.

Düzenlenen Festivaller

Odesssa cafeleri, Odessa festivalleri tüm dünya çapında ilgi gören Avrupa şehirlerindendir. Bu özelliği sayesinde her yıl binlerce turisti bünyesinde barındırmaktadır. Bu festivaller; 1 Nisan’da tüm Dünya’da şaka günü olarak kutlanıldığı gibi, Odessa’da herkesin komik kıyafetler giyerek meydanda toplanması ile kutlanmaktadır. 15 Mayıs’ta Müzeler Gecesi, 16 – 24 Temmuz arasında Odessa Uluslararası Film Festivali, 2 Eylül’de Odessa’nın Doğum Günü, 24 -26 Eylül’de de Odessa Jaz Festivalleri düzenlemektedir.

Sizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak internet adresimiz ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak; Avrupa standarlarında bir eğitim alabilir, sanat, festivel, doğa, tarih ve eğlence ile iç içe olan Odessa’da çok uygun fiyatlarda okuyabilirsiniz. Tüm bunlar için de bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

#odessaekonomiüniversitesi #odessaekonomi #odessadaekonomi #odessadaişletme #ukraynadaekonomi #yurtdışındaekonomi #yurtdışındaişletme #odessadaekonomiğitimi #odessa #odessaüniversiteleri #odessadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #odessacafeleri

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!