Odessa Sosyal Yaşam Ve Ekonomik Hayat

Odessa Sosyal Yaşam Ve Ekonomik Hayat , Ukrayna’nın güneybatısında yer alan ve liman kenti olma özelliği ile Ukrayna’nın incisi sayılan büyüleyici şehridir Odessa. Birbirinden geniş caddeleri, bulvarları; bulvarları ya da caddeleri üzerinde bulunan onlarca kafe, bar ve restoranları ile muhteşem mimari dokusunun zarafeti ile Odessa, yaşabilecek, eğitim alınabilecek en güzel Avrupa şehirlerinden biridir.

Odessa sosyal yaşam ve ekonomik hayat seçeneklerini iki şekilde ele almak gerekirse; ilk olarak üniversite yaşamından başlamak gerekmektedir. Dünyaca ünlü bilim ve sanat insanlarının yetişmesini sağlayan Odessa, üniversite bakımından son derece zengidir.

20’nin üzerinde üniversiteye ev sahipliği yapan Odessa’nın tüm üniversiteleri sosyal yaşam olarak; spor salonlanferans salonları son derece zengin kütüphanelere, tiyatro ve etkinlik kulüplerinden kampüs içinde son derece modern kafe ve restoranlara, konferans salonlarından geniş kampüs alanlarına kadar pek çok ayrıcalık sunmaktadır. Bu ayrıcalık kampüs dışında da devam etmekte, ulaşımdan konaklamaya, yeme içmeden alışverişe kadar tüm ihtiyaçların karşılanması için en modern tesisler hizmete sunulmaktadır. Üstelik 1 Türk Lirası’nın 7 Girvna olduğu düşünüldüğü zaman Odessa sosyal yaşam ve ekonomik hayat bakımından son derece uygun olmaktadır.

Kampüs Dışı Renkli Sosyal Yaşam

Kampüs haricinde Odessa sosyal yaşam ve ekonomik hayat koşullarını yakalamak mümkündür. Özellikle yaz aylarında mükemmel sahillerinde, geniş ve büyüleyici ağaçlarla donatılmış parklarda tüm gençlerin yer alması, parklarda su ve tyatro ile müzikli gösterilerin yapılması, Odessa’yı son derece ilgi çekici ve renkli bir şehir haline getirmektedir.

Ayrıca sanata ve kültürel etkinliklere son derece düşkün olan şehirde, Avrupa standarlarında bale, tiyatro ve opera gösterilerinin izlenebileceği Avrupa’nın en ünlü bale ve opera binası bulunmaktadır. Bununla birlikte yıl içinde ve her yıl düzenlenen beşin üzerinde festivalleri mevcuttur. Festivallere de dünya üzerinden binlerce turist akın etmektedir.

Ekonomik Hayatın Kalbi

Odessa sosyal yaşam ve ekonomik hayat denilince akla ekonomik konaklama ve ulaşım seçenekleri de gelmektedir. Tüm faturaların 15 Dolar tuttuğu, 250 Dolar’dan başlayan 2 odalı ve de eşyalı evlerin kiralanabildiği, 7 irvna’ya haftalık ulaşım bileti alınabildiği Odessa’da, ortalama aylık 400 Dolar çok konforlu bir öğrenci yaşamı geçirebilmektedir. Eğitimde sunulan üstün kalite, fırsat eşitlği ve de ezbere dayalı olmayan bir anlayışla sunulan bilgi aktarımı, tüm sosyal ve ekonomik koşullar düşünüldüğü zaman Odessa üniversite okumaktan çok daha fazlasını sizler için sunmaktadır denilebilir.

Sizler de çok uygun fiyatlarda, Avrupa’nın en kaliteli eğitim veren okullarından birinde eğitim alamak, kariyer hedeflerinizi Avrupa ve Dünya çapında iletletmek, geniş bir sosyal yaşam ve çevreye sahip olmak istediğinizde Odessa’daki üniversitelerde eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Bunun içinse Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak iletişim numaralarımız kya da internet adresimiz üzerinden bizlere ulaşmanız yeterli olacak.