Odessa Nerede

Odessa Nerede, Odessa hakkında bilinmesi gerekenlerin en başında Odessa nerede? ve Türkiye ile saat farkı kaç sorularının cevapları gelmektedir. Ukrayna’nın güneybatısında yer alan ve Ukrayna’nın en hareketli, en canlı ve de en ekonomik şehirlerinden olan Odessa, Karadeniz’in de kuzey kıyısında yer almaktadır. Asya ile Doğu Avru’panın birbirine bağlanmasını sağlayan bu muhteşem şehir, bu özelliği nedeniyle köprü görevi de görmektedir. Odessa ve Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır. Bu nedenle Ukrayna’da hiç zorluk çekmeyeceksiniz.

Karadeniz’in kuzey kıyısında konumlanmış şehir, hem liman kenti hem de muhteşem sahilleri ile deniz turizmi açısından da çok önemli bir kent olmaktadır. Moldova ile sınır komşusu olan Odessa’nın para birimi ise Grivna’dır. 1 Türk Lirası’nın 7 Grivna’ya denk gelmesi, ekonomik olarak çok uygun yaşam koşullarına sahip olduğunun bir göstergesidir. Kuruş olarak Türkiye’de kullanılan para biriminin Odessa’daki karşılığı ise Kapik olmaktadır. 100 Kapik 1 Grivna’ya denk gelmektedir.

Odessa İçin Vize

Odessa nerede?-Türkiye ile saat farkı kaç gibi soruların yanında, Odessa hakkında en çok merak edilen soru, vizenin gerekli olup olmadığıdır. Odessa’da bulunmak, giriş çıkış yapmak için vize gerektirmeyen şehirler arasında yer almaktadır. Bu bakımdan öğrencilik dönemlerinde vize işlemleri ile uğraşmak, vize için fazladan para ödemek gibi durumlarla karşılaşılmaz. Aynı şey öğrencilik döneminde, aile, yakınlar ya da arkadaşların ziyaret etmek istemesinde de geçerli olacağı için görüşmek sadece Türkiye içinde il değişikliği yapıyor gibi kolay olacaktır.

Odessa’ya Ulaşım

En sık sorulan ve de merak edilen konuların bir diğeri de Odessa’ya ulaşım olmaktadır. izmir, İstanbul ve Ankara şehirlerinden sağlanan aktarmasız uçuşlarla Odessa’ya gitmek mümkündür. Üstelik İstanbul üzerinden uçuşlar baz alınırsa, uçuş süresi 90 dk olmaktadır.

Şehrin kendi içindeki ulaşım ağı ise son derece gelişmiştir. Odessa nerede?-Türkiye ile saat farkı kaçtır soruları ile birlikte, şehir içindeki ulaşımın da bilinmesinde yarar vardır. son derece uygun fiyatlardaki ulaşım ağlarını, otobüs, tramvay ve tren oluşturmaktadır. Bunun haricinde yine son derece uygun fiyatlarda taksi de kullanılabilir. Özellikle ana cadde ve meydanlarda ulaşım sağlamak için tramvayın kullanılması tavsiye edilmektedir.

Neden Odessa?

Yukarıda cevapları verilen Odessa nerede?-Türkiye ile saat farkı kaç gibi sorularla birlikte Odessa hakkında verilen detaylı bilgilerden sonra, neden Odessa denilirse. Odessa, Avrupa standarlarında bir eğitim alınabilmesi, kariyer hedeflerinin yalnızca Türkiye’de değil, tüm Avrupa ülkelerinde çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesi ve de tüm bunları çok uygun fiyatlarda, hatta Türkiye’den daha uygun yaşam koşullarında sağlamak mümkündür. Ayrıca tü Avrupa ülkelerinden binlerce turist akınına uğrayan şehirde, pek çok sosyal ve kültürel aktivite seçeneği de bulunmaktadır. Tüm bunların toplamında, sizler de öğrencilik hayatınızda sayılan mükemmel fırsatları yakalamak ve Odessa ve üniversiteleri hakkında çok daha detaylu bilgi almak istediğinizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere başvurabilirsiniz.