Odessa Eğitim Kalitesi

Size entellektüel bir hava katacak iş hayatınızda oldukça işe yarayacak Odessa eğitim kalitesi sayesinde mükemmel öğrencilik yılları geçirebilir.

Odessa Eğitim Kalitesi

Odessa Eğitim Kalitesi, Ukrayna’nın en gözde şehirlerinden Odessa’nın, turizm şehri olması ile birlikte en önemli özelliği öğrenci şehri olmasıdır. 20 adet üniversitenin bulunduğu bu dev şehirde, eğitimin kalitesi de son derece üst seviyededir. Odessa eğitim kalitesi olarak üst seviyeyi yakalamak için 1 yıllık hazırlık eğitimi, 4 yıllık lisans eğitimi teknik alanlar için 1.5 yıllık uzmanlık eğitimi, 1 yıl hazırlıkla birlikte 2 yıllık master eğitimi ve de 3 ile 6 yıl arasında değişen doktora eğitimi verilmektedir.

Odessa eğitim kalitesi on derece yüksektir ve de bu da öğrencilerin gelişmiş bir eğitim almasını sağlar. Tüm Dünya’daki her bireyin eşit ve yüksek kalitede eğitim almasını ön gören eğitim sistemleri ile Odessa üniversiteleri UNESCO, AB ve diğer uluslararası organizasyonların yüksek öğretim kriterlerini baz larak eğitim vermektedir. Odessa’da üniversite sistemi ön uzmanlık, lisans, uzmanlık – master eğitimlerinden oluşmaktadır. Herhangi bir üniversitenin hazırlık kısmı başarı ile bitirildikten sonra istenilen üniversitede lisans eğitimine geçilebilir.

Odessa’da Üniversite Yaşamı

Odessa eğitim kalitesi olarak üst seviyerlerde olmasının temel nedeni, eğitim veren kişilerin alanında son derece profesyonel olması ve de Ukrayna’nın eğitime verdiği önemle eğitim sektörüne giriş yapmalarıdır. Odessa’da eğitim alınmasına karar verildiği zaman başlanacak hazırlık sınıfında, İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi verilmektedir. Dil eğitimi ile birlikte ileride devam edilecek fizik, matematik analiz, teknik resim gibi alanlar ile alakalı temel bilgi eğitimi ve de terminoloji eğitimi de verilmektedir. Uluslararası öğrenci sınıfında olan öğrenciler, başarı ile hazırlık sınıfını geçtikten sonra, isterlerlerse farklı bir üniversitede de ana bölümlerinin lisans eğitimine, y,ne uluslararası öğrenciler ile devam edebilirler.

Ukrayna’nın eski Sovyetler Brliği’nin en gelişmiş ülkelerinden biri olması, günümüzde Odessa eğitim kalitesi olarak üst seviyelere çıkmasını sağlamıştır. Eğitimin temelleri, fen ve sosyal bilimler üzerine kurulu olduğu için, kalitesi de üst düzeyde olmaktadır. genel olarak tüm Ukrayna’da 506 doktor, 32 bin üstünde bilim adamı adayı, 5 binin üzerinde profesör ve 26 binin üzerinde de doçent olmak üzere yaklaşık 800 bin öğretim görevlisi yer almaktadır.

Türkiye’den Odessa’ya Eğitim İçin Başvuru

1999 yılında Türkiye ile Ukrayna arasında bşalayan eğitim sistemleri uyumluluk çalışmları sonucu, 2002 yılında Uluslararası Kiev Politeknik Üniverstesi’nin Türkiye tarafından tanınması gerçekleşmiştir. Ardından Türkiye ile Ukrayna arasında eğitim olarak uzlaşma sağlanmış, bu da Türkiye’den Ukrayna’ya ya da Ukrayna’dan Türkiye’ye lisans ya da lisans üstü eğitim almak isteyen öğrecilerin yolunu açmıştır.

Son derece uygun fiyatlarda, Avrupa standartlarında Odessa eğitim kalitesi şartlarından yararlanmak, Ukrayna’nın en güzel şehirleriden birinde, ekonomik bir biçimde tarihi ve doğal güzellikleinin tadını çıkarak eğitim almak istediğinizde, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #odessaekonomiüniversitesi #odessadaekonomiğitimi #odessa #odessaüniversiteleri #odessadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #odessaeğitimkalitesi #ukraynaeğitimkalitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!