Odessa Ekonomi Üniversitesi İktisat Fakültesi

İktisat Fakültesi

Gelecek kariyer basamaklarınızı güvenle, donanımlı şekilde yürüyeceğiniz bir üniversite seçeneği sizleri bekliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak, yılların deneyimi ile sizlere Odessa Ekonomi Üniversite ve bu üniversite bünyesinde bulunan iktisat fakültesini sunmak isteriz. Ukrayna, Odessa’da bulunan Odessa Ekonomi Üniversitesi, hem iktisat fakültesi, hem de diğer fakülteler olmak üzere, hem köklü, hem de modern eğitim teknikleri verilerek eğitim verildiğini belirtelim. Üniversite 1921 yılında kurulmuş olup, ülkenin en köklü üniversitelerinden biridir. Odessaa ve ülkenin güney kısmında ise, coğrafyanın en önemli ekonomi eğitimi veren kurumlarından biridir. Odessa Ekonomi Üniversitesi, hem Ukraynalı gençlerin, hem de coğrafyadan birçok ülkeden gençlerin eğitim almak istedikleri eğitim kurumlarından biridir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi İktisat Fakültesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi İktisat Fakültesi, coğrafyanın en iyi iktisat eğitimi veren yüksek eğitim kurumudur. Bu okulda Türk öğrenciler de eğitim alabilmektedir. Ukraynalı ve Türk öğrencilerin yanında, hem Avrupa’dan, hem Asya’dan, hem de dünyanın birçok farklı ülkesinden öğrencilerin eğitim aldıklarını belirtelim. İktisat eğitimi uzman bir kadronun elinde, birçok seçkin akademik kadro ile verilmektedir. Üniversitede birçok tanınmış profesör, doçent ve diğer akademik seviyelerde eğitmenler olduğunu belirtelim. Fakülte eğitmenleri tarafından verilen kaynak eserler, diğer eğitim kurumları tarafından da bilinir ve takip edilir. İktisat eğitimi temelinde, öğrencilerin ekonomik eğitimlerinin altyapısı son derece sağlam şekilde verilmektedir.

İktisat fakültesinde eğitim dört senedir. Bu dört sene lisans eğitimi içindir. Türk öğrenciler için sınavsız lisans tamamlama imkanları da sunulmaktadır. Bu bilgileri almak ve imkanlardan yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Dört senelik lisans eğitimi öncesinde, hazırlık sınıfında yabancı öğrenciler eğitim almaktadır. Bir ders yılı süren hazırlık eğitiminde Rusça dili eğitimi verilmektedir çünkü okulun eğitim dili Rusça’dır. Lisans eğitiminden sonra, yüksek lisans veya doktora eğitimlerinize devam edebilirsiniz. İktisat eğitimini ülkemizde ya da başka bir ülkede, başka bir üniversitede alan öğrenciler de Odessa Ekonomi Üniversitesi İktisat Fakültesi bünyesinde yüksek lisans, doktora eğitimleri için başvurabilirler.

Odessa Ekonomi Üniversitesi İktisat Fakültesi Türk öğrencileri sınavsız olarak kabul etmektedir. Lise diplomanızla başvurabilirsiniz. Ancak, kayıt sürelerini, kontenjan durumlarını, istenen belgeleri bilmeniz gerekir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimizde profesyonel ve alanında yetkin öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor. Ülkemizin hemen her şehrinde bulunan şubelerimize zaman geçirmeden geliniz. Eğer uzaktayım diyorsanız, internet sitemizde ya da devamlı iletişime açık olan çağrı merkezlerimizden de ulaşabilirsiniz.

Donanımlı bir eğitimle, sınavsız kabulle bu elit üniversitede ve iktisat fakültesinde eğitim almak için kontenjan olanaklarını kaçırmayın. Eğitim danışmanlarımız hem önbilgi alma sürecinizde, hem kayıt işlemlerinizde, hem de eğitim yıllarınızda sizinle olacak. En doğru seçimleri yapmak için şubelerimizden yardım almanı yeterli olacak ve doğru adımları atacaksınız.