Odessa Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi İlişkileri Fakültesi

Ekonomi İlişkileri Fakültesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi, Ukrayna ve giderek bölgenin en önemli ekonomi eğitimi veren üniversitelerinden biridir. Bu üniversite, aynı zamanda tarihi açıdan da ülkenin ve yine coğrafyanın en eski yüksek eğitim kurumlarından biridir. Üniversite 1921 yılında kurulmuştur. Yaklaşık olarak bir aşırı doldurmuş bir üniversite olarak dikkat çekmektedir. Uluslararası ekonomi ilişkileri fakültesi ve diğer ekonomi eğitimi veren fakülteleri ile yıllardır binlerce mezun vermiş bir kurumdur. Günümüzde de kurumda yüzlerce öğrenci, hem lisans eğitimi, hem lisans tamamlama, hem de ileri eğitimler noktasında öğrenci olarak kayıtlıdır. Üniversite bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitim imkanları da bulunmaktadır. Yeterli kampusu ile öğrencilerin kendilerini ifade edebildikleri bir kurumdur.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi İlişkileri Fakültesi

Odessa Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi İlişkileri Fakültesi uluslararası ekonomi eğitimi alacağınız seçkin eğitim kurumlarından biridir. Odessa’nın kolay ulaşılabilir noktalarından birinde kampusu olan okul, eğitim alan öğrencilerin rahat ettikleri bir kurumdur. Verilen köklü ve seçkin eğitimin yanında, kampus içinde bulunan kurumlarda öğrencilerin kaliteli zaman geçirmeleri mümkündür. Derslikler, derslerin düzenine göre amfi ya da az kişilik sınıflar şeklinde ayarlanmaktadır. Alanında tanınan isimler üniversitede, tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak eğitim hizmeti sunmaktadır. Uluslararası ekonomi ilişkileri bu seçkin üniversitede eğitim alacağınız en geçerli fakültelerden biridir. Uluslararası ekonomi ilişkileri fakültesi, Türk öğrencileri sınav şartı olmadan kabul etmektedir. Bu durum, üniversitenin diğer fakülteleri için de geçerlidir.

Uluslararası ekonomi ilişkileri fakültesinde eğitim dört yıl sürmektedir. Bu dört yıl lisans eğitimi için geçerlidir. Bunun öncesinde, hem Türk, hem de diğer yabancı öğrenciler bir senelik hazırlık eğitimden geçmektedir. Bu eğitimde Rusça olup, bir senelik hazırlık eğitimidir. Okulun eğitim dili Rusça’dır. Uluslararası ekonomi ilişkileri bölümü, işletme ya da iktisat eğitimi alan gençler için mükemmel bir yüksek lisans veya doktora eğitimi alma seçeneği de olabilir. Gençlerimizin bu eğitim seçeneğini de değerlendirmesini öneririz. Türk öğrenciler bu seçkin üniversiteye sınavsız ya da taban puanı olmadan kabul edilmektedirler.

Odessa Ekonomi Üniversitesi, Uluslararası Ekonomi İlişkileri fakültesi ve diğer fakülteleri ile birlikte, Avrupa Üniversiteler Birliği üyelerinden biridir. Bu birliğe, sadece Avrupa Birliği bünyesinde yer alan üniversiteler dahil olmaktadır. Bu da yüksek kriterlere sahip eğitim kurumlarının olması demektir. Mezun olduğunuzda alacağınız Europass, mavi diplomanızın da size hem ülkemizde, hem de Avrupa Ülkeleri’nde kariyer kapılarını aralayacağını belirtelim. Uluslararası ekonomi ilişkileri fakültesinden mezun olduğunuzda hem ülkemizde, diplomalar tanındığından, hem de uluslararası alanda geçerli olduğundan, birçok AB ülkesinde çalışabilirsiniz.

Bir Türk öğrenci olarak, Odessa Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomi İlişkileri Fakültesi’de özenli bir eğitim alma şansını sınavsız olarak yakalayabilirsiniz. Uluslararası Ekonomi İlişkileri ve diğer üniversitelerde eğitim almak için sizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak şubelerimize bekliyoruz.