Odessa Gezilecek Yerler

Harika anlar geçirebileceğiniz plajlara, müzelere ünlü caddelere sahip Odessa gezilecek yerler oldukça fazladır.

Odessa Gezilecek Yerler

Odessa Gezilecek Yerler, Ukrayna’nın üçüncü büyük kentidir Odessa. Asya ile Doğu Avrupa’yı Akdeniz’e bağlayan en önemli lşman kentidir de aynı zamanda. Ukrayna’nın güneybatısında yer alan şehir önemli bir ticaret ve sanayi merkezi olma özelliklerine de sahiptir. Tüm bunların yanı sıra önemli üniversitelere ev sahipliği yapması da şehre hem çok uygun fiyatlı hem de genç nüfusun ağırlıkta olduğu bir şehir olma özelliği katmaktadır.

Muhteşem bir öğrencilik yaşamı sürmenin ve üstelik bu yaşamın hem ekonomik hem de yurt dışında olmasını sağlayan Odessa gezilecek yerler olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Tarihi bulvar ve meydanlardan yer altı labirentlerine, plajlardan müzelere, kültür ve sanat merkezlerinden dini yapılara, tren garından limana kadar gezilecek ve harika zamanlar geçirilecek pek çok yer mevcuttur.

En Ünlü Caddede Muhteşem Zamanlar

Odessa gezilecek yerler  arasında muhteşem zamanlar geçirilebilecek en ünlü cadde Deribasovskaya Caddesi gelmektedir. Odessa’nın en kalabalık caddesinde kendi has mimari binalar, pek çok kafe ve bar ile restorantlar, büyüklüğü ile kendine hayran bırakan ağaçlar ve hediyelik eşyal dükkanları bulunmaktadır. trafiğe kapalı olan en ünlü caddede şehrin en ünlü parklarından Garden of Life da yer almaktadır. Bu harikalar diyarına gidildiğinde aynı zamanda, Odessa Opera ve Balesi, Dük Richelieu Anıtı, Odessa Limanı, Arkeoloji Müzesi, Puşkin Anıtı ve Potemkin Merdivenleri de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Odessa Katakombları

Avrupa’nın en büyük yer altı labirentine en yakından tanıklık edilmek istendiğinde Odessa gezilecek yerler  listesine Odessa Katakombları da eklenmelidir. Labirentlerin başlangıcı Odessa’ya 70 km uzaklıkta Nerubayskoye’de bulunmaktadur. 100 km’lik alana yayılmış bu tarihi labirentler, 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyet partizanları tarafınca sığınak olarak kullanılmıştır. Tarih ve macera tutkunları için mutlaka görülmesi gereken yer arasında yer almaktadır.

Yaz Aylarının Unutulmaz Anları

Öğrencilik yaşamını unutulmaz kılan zamanların başında tatil dönemleri gelmektedir. En kaliteli eğitim veren şehirlerden Odessa tercih edildiği zaman, yaz aylarında da unutulmaz anlar yaşanacaktır. Odessa gezilecek yerler listesine özellikle yaz aylarında eklenmesi gereken şehrin en gözde bölgesi Arkadia Plajı; gündüzleri deniz, kum ve plajın tadının çıkarılması geceleri de renkli gece hayatı ile unutulmaz anlar yaşanmasını sağlayacaktır. Türkiye’ye göre son derece uygun fiyatlardaki beach clubları ve geceleri hizmet veren bar ve discoları ile Odessa adeta rüya şehir olmaktadır.

En ünlü ve en kaliteli restorantlarında 4 kişilik bir yemeğe 50 Tl’lik bir bütçenin yeterliolduğu Odessa’da, Avrupa Standarlarında eğitim alarak, doğa ve tarihle iç içe, Türkiye’den de çok fazla uzaklaşmadan ve en önemlisi oldukça uygun fiyata muhteşem bir öğrencilik hayatı geçirilebilir. Sizler de Avrupa standartlarında çok fiyatlarda eğitim almak ve kariyer planlarınızı Avrupa üzerinden ilerletmek istediğinizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #odessaekonomiüniversitesi #odessadaekonomiğitimi #odessa #odessaüniversiteleri #odessadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #odessagezilecekyerler

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!