Odessa Hakkında

Avrupa’nın ekonomik ve yaşanılası şehri Odessa hakkında bilinmesi gereken birçok önemli bilgi bulunuyor.

Odessa Hakkında

Odessa Hakkında, Ukrayna’nın güneyinde yer alan, Karadeniz’e kıyısı olan Avrupa’nın en önemli liman şehirlerinden biridir Odessa. Odessa hakkında söylenebilecek ilk ve en önemli şey Karadeniz’in incisi olmasıdır. Şehrin en önemli ve de en göz kamaştırıcı özelliklerinin başında, ilkbahar ve yaz aylarında alttan bakıldığını gökyüzünü, üstten bakıldığında şehri kapatan büyülü ağaçlara sahip olmasıdır. Parkın ya da bir ormanın içinde yaşıyor hissini veren şehir, bununla birlikte geniş ve tertemiz kumsallara da sahiptir. Her yıl başta Rusya ve diğer Avrupa ülkelerinden turist akınına uğrayan bu muhtemel sahiller, Odessa’nın Ukrayna’daki en güzel sahil şehirlerinden biri olmasını sağlamıştır.

Odessa hakkında bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta, şehrin sadece bir Rus ya da Ukrayna kenti olmasından öte, büyük bir kozmopolit bir kent olma özelliğine sahip olmasıdır. Özellikle mimari örneklerden de kozmopolit bir şehir olduğu anlaşılmaktadır. Şehrin merkezinde bulunan evlerde, genel olarak İtalyan, Avusturya ve Fransız mimarisi hakimdir.

Odessa sadece doğal ve mimari güzellikleri ile büyüleyici bir şehir değil; aynı zamanda pek çok bilim ve sanat insanının yetişmesini sağlayan bir şehirdir. Rusya’nın en ünlü şairlerinden Puşkin, periyodik cetvelin bulucusu Mendelev gibi pek çok din yada tarihi için önemli kişi, bu muhteşem şehirde yaşamıştır.

En Ekonomik Avrupa Şehirleriden

Odessa hakkında bilinmesi gereken bir diğer önemli konu da para birimidir. Grivna para birimini kullanan Odessa’da 1 Türk Lirası’nın karşılığı 7 Grivna olmaktadır. Bu bakımdan öğrencilik dönemlerinde kaliteli bir eğimi uygun fiyatlarda ve ekonomik yaşam koşullarında alınmasını istediğinde Odessa en doğru tercihlerden biri olmaktadır. Türkiye’de kuruş olarak kullanılan para birimi, Odessa’da Kapik olarak kullanılmaktadır. 100 Kapik değeri 1 Grivna’ya eşittir.

Tüm bunların yanında Türkiye ile Odessa arasında zaman farkı bulunmamaktadır. Yani öğrencilik zamanı Odessa’da geçirilmek istendiğinde, aileniz, yakınlarınız ve sevdiklerinizle konuşmak için saat farkını dert etmenize gerek kalmayacaktır. Bununla birlikte Türkiye’nin vizesiz geçiş hakkına sahip olduğu ülke ve şehirler arasında yer alan Odessa’ya sadece kimliğinizle giriş çıkış yapmanız yeterli olmaktadır. Odessa hakkında bilinmesi gereken bu en önemli detay sayesinde; yakınlarınızın, sevdiklerinizin sizleri istediği zaman herhangi bir vize işlemini beklemeden görebilmeleri ya da sizlerinde rahatlıkla ülkenizi ziyaret edebilmesini sağlamaktadır.

Yurt Dışı Üniversite Tercihlerinde Büyülü Şehir Odessa

İnanılmaz ekonomik yaşam koşullarına sahip olması, ulaşımdan üniversite fiyatlarına, yeme içme ihtiyaçlarından, tüm fatura ihtiyaçlarına kadar son derece ekonomik olması, sosyal aktiviteler için yüzlerce seçeneğin yer alması, Türkiye ile herhangi bir saat farkının ve de vize izninin gerekli olmaması, en önemlisi de alınacak eğitimin Avrupa standartlarında olması ve de kariyer fırsatı için Avrupa’da pek çok kapı açması, Odessa’yı yurt dışı üniversite tercihlerinden büyülü ve de en güzel tercihlerden biri yapmaktadır. Sizler de bu muhteşem şehirde okumak istediğinizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere başvurabilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #odessaekonomiüniversitesi #odessadaekonomiğitimi #odessa #odessaüniversiteleri #odessadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #odessaüniversitefiyatları #odessaparabirimi #odessanerede

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!