Odessa Konaklama

Odessa Konaklama, Odessa konaklama seçenekleri ile eğitim hayatınızı, Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden birinde tamamlayabilirsiniz. Odessa şehri, ülkesinin en büyük 3. şehridir.  Şehir stratejik açıdan büyük bir öneme sahiptir.  Asya ve Doğu Avrupa, Akdeniz’e Odessa sayesinde bağlanmaktadır. Şehir bu açıdan bir köprü görevi gören liman kentidir. Karadeniz’e kıyısı olan bu şehir, Türkiye’ye de konum itibari ile oldukça yakındır. Moldova ile sınır komşusudur. Karadeniz’in kuzeyinde, Ukrayna’nın güneybatısında yer almaktadır. Çok güzel bir şehir olması nedeniyle ülkemizden de çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Kolay ulaşılabilmesi ile küçük tatiller için ideal bir şehirdir. Üniversite hayatını yurt dışında geçirmek isteyen gençler için de en uygun şehirlerden birisidir.

Ukrayna’nın Gözdesi Odessa

Odessa konaklama seçenekleri, hem turistler hem de öğrenciler için uygundur. Çok sayıda otel, yurt ve kiralık ev seçenekleri bulunmaktadır. Odessa’da kullanılan para birimi “Grivna”dır. Grivna para birimi de Türk Lirası gibi 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 ve 500’lük olmak üzere banknotlar halinde kullanılmaktadır. Ülkemizdeki kuruşa karşılık olarak Kapik kullanılmaktadır. 100 Kapik, 1 Grivna’dır. 1 Türk Lirası ile yaklaşık olarak 7 Grivna’ya sahip olunmaktadır. Ekonomik açıdan Türkler için ideal şehirlerden birisidir. Yurt dışında eğitim görmek isteyenler ama bütçe açısından endişe duyanlar, Odessa’yı seçenekler arasında değerlendirebilirler. Saat farkı açısından da uygun şehirler arasındadır. Türkiye ile aynı zaman dilimini paylaşmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ukrayna’ya ziyaret için herhangi bir vize işlemi gerçekleştirmemektedir. Ülkemizle yapılan anlaşmadan dolayı, vizesiz yolculuk yapılabilmektedir. Vize istenmemesi hem gezmek isteyenler için hem de eğitim amaçlı ülkeye yerleşenler için büyük kolaylık sağlamaktadır. İstanbul’dan Odessa şehrine uçuş süresi yaklaşık 90 dakikadır. Hava yolları dışında feribot ile de ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Feribot ile İstanbul’dan Odessa’ya yolculuk 36 saat sürmektedir.

Uzun yolculuklardan hoşlanmayanlar, uçak yolculuğunu tercih edebilirler. Kış ayları Odessa’da çok sert geçtiği için tatil amaçlı ziyaretler için yaz ayları tercih edilmelidir. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları, gezmek için idealdir. Üniversite için Odessa’yı tercih edenler, yaz aylarında kısa bir gezinti için şehre gidebilirler. Odessa konaklama seçenekleri, gezi sırasında dinlenmeniz için uygun seçenekler sunmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle Odessa’da Güzel Bir Eğitim Hayatı

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurt dışında öğrenim görmek isteyen gençlere destek olmaktadır. Yurt dışındaki okullar için kayıt işlemlerinin ayarlanması, vize işlemlerinin düzenlenmesi ve konaklama işlemleri gibi birçok konuda yardım sağlanmaktadır. Odessa’da öğrenim görmek isteyenler, firmaya başvurarak yardım alabilirler. Sormak istedikleriniz için iletişim adreslerinizi kullanabilirsiniz. Eğitim hayatı, şehir hayatı ve ülke ile ilgili her konuda sorularınıza cevap verilmektedir.

Odessa konaklama ile ilgili ihtiyaçlarınızın karşılanmasında da yardımcı olunmaktadır. Bütçenize en uygun konaklama seçenekleri belirlenmektedir. Okul ücretleri hakkında da gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. İyi bir danışmanlık hizmeti ile eğitim hayatınızı güvenceye alabilirsiniz.