Odessa Şehir İçi Ulaşım

Odessa Şehir İçi Ulaşım, Odessa, Ukrayna’nın önemli kentlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şehir tarihi ve doğal güzellikleri ile gidenleri büyüleyen bir yerdir. Ülkemize konum olarak yakın oluşu da, Türk ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Karadeniz’in kuzey kıyısında bulunan bu şehre hem hava yolu ile hem de deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Ukrayna’nın güneybatısında yer almaktadır. Ülkemizden turist çektiği gibi, üniversite eğitimi almak isteyen gençleri de cezbetmektedir. Ekonomik, ulaşım, yemek, konaklama gibi pek çok alanda uygun seçenekler sunulmaktadır. Öğrencilerin eğitimi için en uygun şehirlerden birisidir. Odessa şehir içi ulaşım fiyatları çok uygun olduğu için, şehirde gezintiye çıkmak çok pahalıya mal olmamaktadır.

Kuzey’in En Güzel Şehrindeki Manzaralar Büyülüyor

Odessa şehir içi ulaşım ile şehrin güzelliklerini derinlemesine inceleyebilirsiniz. Ulaşım ücretleri ucuz olduğu için bütçeyi yormamaktadır. Ukrayna’nın en büyük üçüncü kentinde, unutamayacağınız bir dönem geçirebilirsiniz. Eğitim hayatınızı bu şehirde geçirmek, akademik açıdan olduğu kadar sosyal ve kültürel açıdan da çok şey katacaktır.

Doğu Avrupa ve Asya kıtasını Akdeniz’e kavuşturan bu şehir, hem gezmek hem de uzun süre yaşamak için idealdir. Kısa ziyaretler için vize istenmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz, 2-3 aylık ziyaretlerde vize alınmasına gerek kalmamaktadır. Uzun süreli yerleşme durumunda ise vize işlemlerinin halledilmesi gerekiyor. Eğitim için Odessa’yı düşünenler, danışmanlık firmaları sayesinde vize işlemleri hakkında bilgi alabilirler.

Ülkemizden Odessa Havaalanı’na ulaşım çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilmektedir. İstanbul – Odessa arası uçuşlar yaklaşık 90 dakika sürmektedir. Hava koşullarına bağlı olarak birkaç dakikalık rötar yaşanabilir. Hava yolunu kullanmak istemeyenler ise yine İstanbul’dan feribot ile ulaşım sağlayabilirler ancak feribot ile ulaşımın 36 saat sürdüğünü hatırlatmakta fayda var. Uzun süre deniz yolculuğuna alışık olmayanlar, deniz tutması gibi problemler yaşayabilirler.

Deniz yolculuğu ile herhangi bir sorununuz bulunmuyor ise, Karadeniz’in dalgaları arasında hoş bir yolculuk geçirebilirsiniz. Odessa’ya vardığınızda, Odessa şehir içi ulaşım için otobüs biletlerini kullanabilirsiniz. Genellikle ulaşım için otobüs tercih edilmektedir. 10’lu biletlere 5 Grivna ödeyerek sahip olabilirsiniz. Her binişinizde elinizdeki bileti damgalamanız gerekmektedir. Bazı bölgelerde biletlere kontrol edilmediği için daha ucuza ulaşım sağlanabilmektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı İle Odessa’da Öğrenim Görme Ayrıcalığı

Yurt dışında eğitim görmek isteyen çok sayıda genç bulunuyor. Yurt dışında eğitim için yapılması gereken işlemler, yorucu olabilmektedir. Çok fazla konuya dikkat edilmesi gerektiği için süreçten endişelenen gençler hayallerinden vazgeçebilmektedir. Kaliteli bir danışmanlık hizmeti ile hayallerinizden vazgeçmenize gerek kalmıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile üniversite hayatınızı istediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Odessa Havaalanı’na ulaşım, vize işlemleri, kayıt işlemleri gibi sıkıcı süreçlerin atlatılmasında yardımcı olabilecek bir firmadır. Yurt dışında üniversite okumak isteyen gençler, nerede okuyacaklarına karar vermemiş olsalar bile firmadan destek almalıdır.