Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Öğrenciler için yurtdışı eğitim olanakları her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bazıları üniversite imtihan stresi ile uğraşmadan yalnızca lise ...

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi

Öğrenciler için yurtdışı eğitim olanakları her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bazıları üniversite imtihan stresi ile uğraşmadan yalnızca lise diploması ile farklı ülkelerde okumak düşsel kurarken bazıları lisans tamamlama ve yüksek lisans programları için yurtdışına gitme özlemi çekiyor. Çünkü yeni nesil yurtdışında eğitim almanın kariyerleri için ne kadar önemli bir fırsat bulunduğunun farkında. Üniversite ortamlarındaki konaklama, güvenlik, kayıt işlemleri de kolayca sağlandığında artık geriye kaygı edilecek hiçbir şey kalmıyor. Evet, Harkov son yıllarda sunduğu yüksek eğitim kalitesi ile tüm dünya öğrencilerinin talep gösterdiği ülkelerin başlangıcında yer alıyor. Ülkedeki ekonomik yaşam koşulları, üniversite kayıtlarının lise diploması ile sunulması da bu taleplerin artmasında büyük öneme haiz. Harkov iktisat ve hukuk üniversitesi Ukrayna’nın eğitim düzeyi en yüksek ve dünya sıralamalarında yerini alan üniversitesidir.
Harkov üniversiteleri Hukuk eğitim olanakları ise gerçekten hukuk eğitimi hayali kuranlar için önemli bir avantaj olarak görülmektedir. Ülkede dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alan üniversitelerinde hep dilediğiniz ekonomi hukuk bölümünde okumak için artık önünüzde hiçbir engel yok. Hem kuramsal hem de uygulamalı olarak verilen dersler için uluslararası alanda eğitim veren akademisyen ve profesörler görev almaktadır. Dünyanın kabul etmiş olduğu ve denklik belgesinin verildiği üniversiteler Ukrayna’da özel ve devlet üniversiteleri olmak üzere iki şekilde veriliyor. Harkov üniversitesinde hukuk eğitimleri Rusça ve İngilizce dillerinde veriliyor. Böylece her iki dili de eğitim sonucunda ana diliniz şeklinde öğrenme imkânına sahip oluyorsunuz. Kayıt işlemleri, orada kalacağınız yerin önceden ayarlanması, pasaport ve ulaşım başta olmak üzere gidişinizin sorunsuz olması için Euro star yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketindan ustalaşmış hizmet alabilirsiniz. Hayalinizdeki meslek eğer avukatlık, hakimlik ve savcılık ise okumanız gereken bölümde hukuktur. Ülkemizde hukuk okumak için bir takım sınavdan geçmek ve kafi puanı almak gerekiyor. Ancak Harkov Türkçe hukuk eğitimi için lise not averajınızın ve lise diplomanızın olması kafi.

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Hukuk Fakülteleri

Ülke yaşam koşulları bakımından ucuz olduğu şeklinde eğitimde de çok uygun fiyatlı harç ve eğitim ücretleri sunuluyor. Aile bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla yurtdışı eğitim amacınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ülkede İngilizce veya Rusça dilini de eğitim süresince ana diliniz şeklinde konuşacağınız için kariyeriniz için extra bir avantajınız olacaktır. Farklı ülkelerden gelen binlerce öğrenci ile beraber eğitim almak ve yaşamak ise öğrencilere hayata dair beklentilerinden daha çok artı getirecektir. Vakalara farklı ve doğru yaklaşımlarla çözüm önerileri getirirken çok insandan çok şey öğrenme olanağına haiz olacaksınız. Bazen kötü vakalar bile insana iyiyi fark ettirmektedir. Sadece daha hızlı öğrenerek savaşım etmeyi öğrenmenin zevki bir başka olacaktır. Hukuk bölümünde okuyan bir öğrenci istediği ülkede KPSS yada farklı sınavlara girme zorunluluğu olmadan derhal kendi alanında işe başlayabilir. Özellikle avukatlar kısa süren bir yetişim döneminden sonrasında ister ofis açabilir isterlerse devlet veya özel kurumlarda diplomaları ile derhal mesleklerine başlayabilirler. Öğrendikleri dil ise onların dünyanın birçok ülkesinde işe girmelerini kolaylaştıracaktır.
Harkov ekonomi ve hukuk üniversitesinde farklı bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Iktisat bilişim, yönetim ve idarecilik bölümü, bilgisayar bilimi, pazarlama ve yönetim bölümü, turizm yönetimi bölümü eğitim alabileceğiniz bölümlerden bazılarıdır. Bu bölümlerde lisans eğitimi alabilir yada üniversite eğitimi için lise diploması ile başvurabilirsiniz. Kalacağınız yerden tüm resmi evrak hazırlıklarına ve kayıt işlemlerine kadar ülkeye gitmeden önce yapılması gerekiyor. Sizin adınıza Euro star her şeyi hazırlıyor ve size yalnızca valizinizi alıp gitmek kalıyor.

2 Yıllık Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları AKTS ile 3.Sınıftan Eğitime Devam Edebilmektedirler

Hukuk Fakultesi 2000$
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2000$
İş Yönetimi ve sigortacılık 2000$
Bankacılık 2000$

#ukraynahukuk #ukraynadahukuk #ukraynadalisanstamamlama #ukraynalisanstamamlama #adaletdikeygeçiş #adaletlisanstamamlama #ukraynahukukeğitimi #hukukdikeygeçiş #türkçehukuk #türkçelisanstamamlama #türkçeadaletlisanstamamlama #yurtdışındahukuk #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

 

 

 

 

 

 

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!