Odessa Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü

Bankacılık Bölümü

1921 Yılında kurulan Odessa Ekonomi Üniversitesi, ülkenin güney kısmında bulunan Odessa Kenti’nde bulunmaktadır. Odessa başta olmak üzere, güney Ukrayna Bölgesi’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Ekonomi alanında, birçok bölümde eğitim verilmektedir. Odessa Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü’de üniversitenin en fazla talep gören bölümlerinden biridir. Üniversite bünyesinde, birçok alanda öğrenciler seçkin, modern tekniklerin de uygulandığı ekonomi eğitimlerini almaktadırlar. Sadece Ukrayna’dan öğrenciler değil, Türkiye’den, Rusya ve Polonya’dan, Fransa, İtalya, Almanya’dan ve diğer Avrupa Ülkelerinden birçok öğrenci eğitim için başvurmakta ve kabul edilmektedir. Üniversitenin uluslararası platformda oldukça aktif olduğunu belirtelim. Yurtdışından birçok kurum ve üniversite ile işbirliği yapmaktadır.

Üniversitenin Rusya, Polonya, Bulgaristan eğitim kurumları ile üniversiteleri, Fransa, Almanya, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan birçok kurumla öğrenci değişim programları dahil, işbirlikleri bulunmaktadır. Eğitim komiteleri, seminerler, etüt ve çalışmalar ile organizasyonlar sıkça yapılmaktadır. Okulun eğitim dili Rusça olup, yabancı öğrenciler bir senelik hazırlık sınıfı eğitimine alınmaktadır. Bu eğitimde başarılı olan öğrenciler fakülte derslerine devam etmektedir. Üniversite kampusu, eğitim için yeterli donanıma sahip derslikler, spor alanları, sanat ve kültür etkinlikleri için binalar, yurtlar, donanımlı ve zengin bir kütüphane, gezi alanları, yemekhane, kafeterya, sosyal alanlar ve öğrenci kulüpleri, etüt ve kapsamlı bilgisayar odaları sizleri beklemektedir. Bir üniversite öğrencisi olarak kurumda, kendinizi aktif şekilde ifade edebilirsiniz.

Odessa ‘da Bankacılık Bölümü

Odessa Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü okulun en tercih edilen bölümlerinden biridir. Bankacılık günümüzde gerçekten talep edilen bir eğitim alanıdır. Bu bölüm okulda başarılı şekilde sürdürülmektedir. Bankacılık bölümüne de Türk öğrenciler kabul edilmektedir. Bu bölümde lisans eğitimleri dört yıl sürmektedir. Bir bankacının alması gereken tüm dersler, donanımlı şekilde, seçkin ve yayınları takip edilen akademik kadro tarafından verilmektedir. Yirmili yıllardan bu yana okulda artık oturmuş bir ekonomi eğitiminin verildiğini belirtmemize gerek yok. Bankacılık bölümü için de durum aynıdır. Bu bölümde yüksek lisans ve doktora eğitimleri de almak mümkündür. Üniversite ve bankacılık bölümü mezunlarının AB ülkelerinde geçerli olarak mavi diploma aldıklarını belirtelim.

Bankacılık bölümü Türk öğrencileri kabul etmektedir. Uygun harç ödemeleri ile, senede iki defa, sömestre başlarında ödemeler alınmaktadır. Bütçenizi zorlamayacak ekonomik rakamların harç olarak belirlendiğini belirtelim. Bankacılık bölümünden mezun olanlar, diplomaları ile ülkemizde de kariyer olanaklarına devam edebilirler. Aynı zamanda, mavi diplomanızla bir bankacılık mezunu olarak Avrupa ülkelerinde, banka ve finans kurumlarında da kariyerinizi planlayabilirsiniz.

Bu seçkin eğitim kurumunda ve kariyer olanakları da geniş olan Bankacılık bölümünde eğitim almak için şubelerimizden yardım alabilirsiniz. Yılların tecrübesi ile Eurstar Yurtdışı Eğitim Kurumları olarak sizlerleyiz. Bize ulaşın ve size mükemmel bir meslek eğitiminin kapılarını aralayarak eğitim şansını en iyi şekilde yakalayın. Kayıt süreleri, kayıt için belgeler, konaklama ve diğer tüm güncel bilgileri alabilirsiniz.