Odessa Ekonomi Üniversitesi Finansal Ekonomi Bölümü

Finansal Ekonomi Bölümü

Seçkin bir üniversitede, kaliteli bir ekonomi eğitimi almak isterseniz, bu yazımız tam size göre. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bugüne kadar sizlere en seçkin üniversiteleri sunduk. İşbirliği ile gençlerimizin eğitim almasını sağladığımız Odessa Ekonomi Üniversitesi de bunlardan biri kesinlikle. Yirmili yıllarından başından bu yana, yani yaklaşık 100 yıldır eğitim veren üniversite, günümüzde ekonomi eğitimi veren ve uluslararası statüye sahip sayılı seçkin kurumdan biri. Ekonomi eğitimi noktasında, birçok fakülte ve bölümüyle eğitim veriyor. Üniversite Ukrayna’nın gelişmiş şehirlerinden biri olan Odessa’de bulunmaktadır. Turistik ve deniz kıyısında olan bu kentin, merkezi noktasında, öğrencilerin memnun kaldıkları bir kampusa sahiptir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi Finansal Ekonomi Bölümü

Odessa Ekonomi Üniversitesi’nin tercih edilen bölümlerinden biri finansal ekonomi bölümüdür. Ekonomi eğitimi almak isteyen gençlerimiz iyi bilirler, finansal ekonomi bölümü bu alanda en avantajlı meslekli bölümlerden biridir. Şubelerimizle iletişime geçerek, seçkin üniversitede, tamamen sınavsız kabul ile eğitim alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Diğer fakülteler gibi, finansal ekonomi bölümünde de dört senelik eğitim alacaksınız. Bundan önce ise, Türk öğrenciler ve diğer yabancı öğrenciler ise bir senelik dil eğitimi için hazırlık sınıfında eğitimlerine başlamaktadır. Hem eğitim sınıflarında, hem de hazırlık sınıfı eğitimi boyunca harçlarınızın ekonomik rakamlar olduğunu bilmelisiniz. Eğitim bilgileri ve harç rakamları konusunda güncel bilgileri profesyonel öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Finansal ekonomi eğitimi almak için daha uygun bir üniversite, üniversite öğrencisi olmak için de daha uygun bir kampus bulamazsınız. Öğrencilerin derslerinde odaklanmaları ve meslek eğitimlerini en uygun şekilde almaları için finansal ekonomi bölümü dahil, tüm bölümler için uygun eğitim altyapısı dersliklerle ve akademik kadro ile hazırlanmıştır. Kampus ise öğrencilerin sosyal anlamda kendilerini geliştirmeleri için son derece uygundur. Bu okulda öğrenci olduğunuz yıllarda, hem hayalini kurduğunuz finansal ekonomi eğitimini alacak, hem de öğrenci kulüplerinde, sanat ve kültür etkinliklerinde, spor salonunda sosyalleşeceksiniz. Gezi alanlarında zaman geçireceksiniz. Memnun kalacağınız sosyal ilişkiler sizi memnun edecek. Hem yurtdışından gelen diğer öğrencilerle, hem Türk öğrencilerle, hem de Ukraynalı gençlerle sosyalleşme imkanı yakalayacaksınız.

Odessa Ekonomi Üniversitesi, uluslararası statüye sahip bir kurumdur. Finansal ekonomi bölümü başta olmak üzere, diğer bölümler için de öğrenci değişimi programları, birçok yurtdışı üniversite ve kurumla işbirliği düzenlenmektedir. AB ülkeleri üniversiteler birliği olan Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan üniversiteden mezun gençlerin, bu ülkelerde geçerli mavi diploma aldıklarını belirtelim. Mavi diploma yani Europass finansal ekonomi diplomanızla tüm Avrupa ülkelerinde çalışma şansınız olacak. Avrupa’da bir bankada kariyer yapabileceksiniz. Ülkemizde de tanınan diplomanızla, ülkemizde bulunan bir finans firmasında çalışabileceksiniz. Ülkemizle sınırlı hayalleriniz varken , bir anda uluslararası anlamda kariyer yapma imkanına kavuşacaksınız. İşte size bu şekilde bir eğitim fırsatı sunmaktayız.